Siz Değerli Ziyaretçilerimize Duyuru Lütfen Okuyunuz!

Askerlik görevi nedeniyle Ekim 2021 tarihine kadar çalışmalarımıza ara vermiş bulunmaktayız.

info@seouzmanim.net     Google Hangouts: info@seouzmanim.net

SEM Hizmeti

SEM Hizmeti Nedir?

SEM (Search Engine Marketing – Arama Motoru Pazarlaması), hedeflediğiniz anahtar kelimelerde Google gibi arama motorlarında reklam vermeye denir. İnternet reklamcılığının SEM danışmanlık hizmeti veren uzman kişiler tarafından yönetilmesi gerekmektedir. SEM ödeme yapıldığı sürece yapılabilir. Ancak SEO düzenli aralıklarla kontrol etmek şartıyla websitenizin sıralamasının kalıcı olmasını sağlar.

Neden Reklam Vermelisiniz?

Rekalm vermek uzun bir süreç olan SEO’ya kıyasla sizlere bazı avantajlar sunar. En büyük dezavantajı ise siz para ödedikçe reklamlarınız yayınlanır. Bazı kelimeler için yüksek ücretler de ödemeniz gerekebilir.

SEM’in Avantajları

  • Anında Google’da üst sırada çıkabilme,
  • Satışlarınızı artırabilme,
  • Marka bilinirliliğini artırabilme,
  • Ziyaretçi sayınızı artırabilme,
  • Sadece reklama tıklanınca ücret ödeme

SEM’e ne kadar yatırım yapmalısınız?

Tipik bir dijital pazarlama kampanyasında bütçenin neredeyse % 50’sini arama motorlarında verilen reklamlar oluşturur. Her neyse, bu bulunduğunuz sektöre ve şirkteinize bağlı olacaktır. Zaman ve deneyim, kendi işiniz için daha iyi bir oran hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

En yaygın kullanılan SEM platformları, ödediğiniz anahtar kelimeleri seçmenize ve her bir kampanyaya yatırım yaptığınız para miktarını kontrol etmenize olanak tanıyan Google Adwords ve Facebook Reklamlar‘dır.